Макар передав американським дипломатам весь запис, який у нього був, і всю інформацію з прізвищами. Минулого тижня цей запис оприлюднили на широкий загал. Про те, що Київ знав про загрозу для життя Шеремета, Макар розповів в інтерв’ю "Новой газете".

До теми Свідчитиме у справі Шеремета: офіцер, який злив "білоруські плівки", приїде до Києва

Зауважимо, що на записі тодішній голова КДБ Білорусі Вадим Зайцев і двоє співробітників спецпідрозділу КДБ "Альфа" планували вбивства мінімум 4 громадян Білорусі, які перебували за кордоном, в тому числі – Павла Шеремета.

На питання журналіста, чому українські спецслужби не відреагували на дані про підготовку вбивства Шеремета, Макар відповісти не зміг. Водночас колишній білоруський спецпризначенець запевнив, що ще у 2012 році інформація була передана Україні, Росії та навіть білоруському МЗС.

У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати в Україну. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть в білоруське МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ,
– уточнив Макар.

Макар також розповів, що отримав запис від своїх анонімних джерел у КДБ Білорусі ще у 2012 році.

Дивіться також Справа Шеремета: експертизу голосів на "білоруських плівках" вже проводять українські фахівці

Хто такий Ігор Макар?

Це колишній заступник командира бойової групи спецпідрозділу "Алмаз" МВС Білорусі, а тепер представник громадянської ініціативи "Білоруський народний трибунал". В "Алмазі" він служив з 1998 по 2004 рік, а потім звільнився. Пізніше виїхав до Європи і попросив там політичного притулку.

Плівки, що стосуються справи Шеремета: коротко

  • 4 січня були оприлюднені аудіозаписи, на яких чути, що нібито спецслужби Білорусі ще у 2012 році обговорювали можливість підірвати журналіста Павла Шеремета.
  • Оприлюднив записи колишній спецпризначенець Ігор Макар, після чого українське МВС закликало його приїхати до Києва для проведення слідчих дій.
  • За словами українських силовиків, записи підтверджують версію слідства про причетність до справи підозрюваних Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Втім, сторона захисту категорично з цим не згідна.